Detecha Fest Primer

Kód: 8109108 8109103 Zvoľte variant
€15,59 €43,62 od €15,59 €12,99 bez DPH €36,35 bez DPH od €12,99 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné (1 ks) Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Fest Primer je špeciálny primer určený na kovové materiály. Zastavuje koróziu a vytvára špeciálnu medzivrstvu medzi podkladom a vrchným náterom, ktorý výrazne predlžuje životnosť celého náterového systému. Vhodný na problematické nátery a miesta so zvyškovými vrstvami starých náterov. Chemicky reaguje s vlhkosťou v podklade a vytvára mimoriadne lepivý a priľnavý povrch pripravený pre vrchné farby. Vrchné farby je nutné aplikovať najneskôr do 24 hodín od aplikácie prípravku Fest Primer.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fest Primer je ochranný a izolačný polyuretánový základ na kovové a iné porézne materiály. Zabraňuje rozvoju korózie, výrazne zvyšuje priľnavosť a životnosť celého náteru. Je nízko viskózny. Má vynikajúcu penetračnú schopnosť. Chemicky reaguje s vlhkosťou v podklade. Vytvára mimoriadne priľnavý tenký lakový film. Aplikovaný na porézne materiály pôsobí ako hĺbkový penetračný a spevňujúci náter, ktorý zbavuje podklad zostatkovej vlhkosti. Použite ako základný antikorózny kovový náter na problematické povrchy so zvyškami korózie a starých náterov, hladké kovové materiály - oceľ, nerez, hliník, mosadz, zinok, pozinkovaný plech, farebné kovy.

Pre vrchný náter odporúčame: Detecha Superkov alebo Detecha Superkov Satin, prípadne iné alkydové, epoxidové a akrylátové nátery.

Vlastnosti

  • Polyretánový prípravok, ktorý sa používa ako základný kotviaci náter
  • Zastavuje koróziu
  • Excelentná priľnavosť na ľahké kovy ako hliník, meď, zinok, nerez a pod.
  • Vysoká výdatnosť
  • Výborne penetruje a spevňuje podklad
  • Reaguje zo zvyšnou vlhkosťou

Odporúčaný pracovný postup

Fest Primer nanášajte na čistý podklad, zbavený mastnoty, starých popraskaných náterov a silných vrstiev hrdze. Pri natieraní savých podkladov je možné aplikovať druhú vrstvu ihneď po vsiaknutí predchádzajúcej. Výrobok nie je určený k náterom, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami, pitnou vodou a k náterom detského nábytku a hračiek.

Nanášanie

Farbu nanášame štetcom, valčekom prípadne striekacou pištoľou v jednej alebo v dvoch vrstvách.

Riedenie

Neriedi sa. Na očistenie pomôcok použite riedidlo S 6005.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náterovej hmoty je 15 - 20 m2 z 1 kilogramu farby.

Doba schnutia

Interval medzi vrstvami je minimálne 2 hodiny pri +20°C. Pred aplikáciou ďalšej - vrchnej farby je nutná technologická prestávka minimálne 8 hodín. Vrchnú vrstvu je potrebné aplikovať najneskôr do 48 hodín!

Balenie

0,8 kg; 3 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Základné farby na kov
Záruka: 3 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: