JUB Akril Emulzia - najpoužívanejšia akrylátová penetrácia

Kód: AEM01 AEM05 AEM18 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€5,30 €22,35 €70,55 od €5,30 €4,42 bez DPH €18,63 bez DPH €58,79 bez DPH od €4,42 bez DPH
Momentálne nedostupné (5 ks) Momentálne nedostupné (>5 ks) Momentálne nedostupné (>5 ks) Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Akril Emulzia je spomedzi všetkých penetrácii značky JUB najviac používaná. Je ideálna do interiéru aj exteriéru pre všetky druhy minerálnych podkladov aj na sadrokartónové dosky. Odporúčame používať pred aplikáciou disperzných stierok a interiérových farieb JUB.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Akril Emulzia

Je vhodná pre všetky druhy minerálnych podkladov, vhodná aj na sadrokartónové dosky. Najčastejší výber spomedzi základných náterov.

Vlastnosti JUB Akril Emulzia

  • najlepší pomer medzi kvalitou a cenou
  • spojovací mostík medzi odkladom a náterom

Výhody

  • hustá konzistencia
  • zabezpečuje optimálnu spotrebu farieb
  • predlžuje dobu spracovania nasledovnej vrstvy

Nevýhody

  • malý pomer riedenia

Odporúčame s

JUPOL vnútorné maliarske farby, ACRYLCOLOR, JUBOLIN/JUBOGLET. Vyrovnávacie hmoty, minerálne dekoratívne omietky.
 

Odporúčaný pracovný postup

Akril Emulzia je vodná disperzia polymérnych spojív, používa sa ako: 

  • a) základný náter, resp. impregnačný prostriedok na všetky druhy minerálnych podkladov pred natieraním disperznými farbami, pred stierkovaním, resp. jemným vyrovnávaním s disperznými vyrovnávacími hmotami a tmelmi, pred nanášaním tenkovrstvových vápennocementových, cementových a akrylátových dekoračných omietok a pred nanášaním všetkých stavebných lepidiel; egalizuje nasiakavosť podkladu, k podkladu viaže častice prachu a iné slabé prídržné časti, ktoré čistenie nie je možné bez akejkoľvek opravy, mierne spevný podklad, pôsobí aj ako spojovací mostík medzi podkladom a neskôr vyrovnáva nanesenú vrstvu náterov, omietky, vrchnej hmoty alebo farby; 
  • b  ) zložka B pri príprave niektorých minerálnych omietok a vyrovnávacích hmôt: - JUBIZOL Bavalit (zložka A - prášok :   zložka B - AKRIL Emulzia = 8 : 1), - JUBIZOL Strong (zložka A - prášok : zložka B - AKRIL Emulzia = 4 : 1), - VALIT (zložka A - prášok : zložka B - AKRIL Emulzia = 10 : 1); 
  • c  ) prísady do niektorých klasických a pripravených maltových zmesí na zlepšenie technologických a pevnostných vlastností: - maltová zmes na lepenie KOMBIPOR a KOMBIVOL dosiek (cement : piesok : AKRIL Emulzia : voda = 5 : 5 : 0,5 : 1,5) , - maltová zmes na opravu fasádnych dekorácií (RENOVAČNÁ Omietka : AKRIL Emulzia : voda = 20 : 2 : 3,5); 
  • d ) "spojovací mostík" medzi starým a novým betónom: - prvá vrstva "spojovacieho mostíka" je vodou zriedená AKRIL Emulzia (AKRIL Emulzia : voda = 1 : 1), - druhá vrstva je pastovitá hmota, ktorú získame, keď do zriedenej AKRIL Emulzie (AKRIL Emulzia : voda = 2 :    1) za zmes z drobnej zmesi cementu a piesku alebo kameniva (cement : piesok = 1 : 1 až 1 : 2); pridané množstvo cementu a piesku musí vždy obmedziť nanesenie hmoty na styčnú plochu štetcom; hmotu nanesieme jeden deň po natretí styčnej plochy zriedenou AKRIL Emulziou.

Príprava podkladu

Podkladom môžu byť vnútorné stenové a stropné povrchy (jemné vápenné, vápennocementové alebo cementové omietky, betón, sadrokartónové, vláknocementové dosky, drevotriesky a dekoratívne omietky všetkých druhov) alebo fasádne povrchy (jemné vápenné, vápennocementové alebo cementové omietky, betón, vláknocementové dosky a dekoratívne omietky všetkých druhov). V prípade musia byť tvrdé, suché a čisté, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami dosiahneme prúdom horúcej vody alebo parou – následne ich odstránime povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty výsledkom schnúť, resp.zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každú mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnove náteru z podkladu celoplošne odstránime všetky staré dosky prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky dekoratívnych vrstiev. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

Návod na použitie

Výrobok pred použitím dobre premiešame a zriedime vodou v plochách 1 : 1. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkostí týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v určitých konkrétnych určení spotreby meraní na veľkej skúšobnej ploche. ju nanášame maliarskym štetcom vhodnou na nanášanie disperzných náterov, môžeme použiť aj kožušinový, resp. textilný maliarsky valček s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), alebo striekaním v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo "vnútorným miešaním vzduchu"), ako aj "airless" agregáty najrôznejších vyhotovení, pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavania dodávateľov týchto výrobcov. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane nepracujeme za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre (> 30 km/h).

Nanášanie

JUB Akril Emulziu nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

Riedenie

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 9-11 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

Doba schnutia

Náter zasýchá po  4- 6 hodinách pri teplote 20° C.  Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín.

Balenia

1 kg; 5 kg; 18 kg;

 

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 18 mesiacov
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
F Avatar autora | 23.3.2023
Dobre napenetrovala natieraný povrch, vrchná vrstva pekne drži.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: