JUB Jubolin P 15 Fill & Fine

Kód: 912/25
Novinka
Značka: JUB
€34,05 €28,38 bez DPH
Momentálne nedostupné
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Jubolin P 15 Fill & Fine je viacúčelová vyrovnávacia  stierka na strojné a ručné nanášanie od základného stierkovania, po konečné vyrovnanie a na bandážovanie spojov medzi sadrokartónovými doskami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jubolin P 15 Fill & Fine

Je disperzná vyrovnávacia hmota na vyplnenie sadrokartónových stykov a finálne zahladenie vnútorných stenových a stropných povrchov (Q1 -Q4). Vzhľadom na vysokú tixotropnosť je hmota vhodná aj na úpravu priehlbín, trhlín a opravy poškodených chýb alebo poškodení do hĺbky 8 mm. Zahladené povrchy majú sivo bielu farbu a sú vhodné na maľovanie so všetkými druhmi disperznými maliarskymi farbami, na lepenie tapiet alebo akékoľvek iné dekoratívne úpravy. Hmota má vyhovujúcu prídržnosť na vápenné, vápennocementové ako aj cementové jemné omietky a sadrokartónové dosky, je použiteľná aj na zahladenie neomietnutých betónových povrchov, vláknocementových dosiek, drevotriesok a pod. Možné je aj nanášanie na už premaľované povrchy, ale len ak, tieto nátery majú vyhovujúcu prídržnosť a nie sú citlivé na vlhkosť. 

VLASTNOSTI Jubolin P 15 Fill & Fine

  • veľmi hladký povrch
  • vhodné na vyplnenie trhlín, dier, priehlbín
  • mžnosť strojového aj ručného nanášania

Výhody

  • možnosť nanesenia hrúbky až do 8 mm v jednej vrstve
  • možnosť bandážovania stykov sadrokartónových dosiek
  • jednoduché brúsenie

Nevýhody

  • o niečo vyššia cena

Odporúčame s:

JUPOL vnútorné maliarske farby

ODPORÚČANÝ PRACOVNÝ POSTUP

JUBOLIN P 15 Fill & Fine sa pred nanesením len dobre premieša bez pridania vody. 

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, vo vode ľahko rozpustných solí, mastných fľakov a iných živín. Prach a iné neprípustné nečistoty povysávame alebo pozametáme. Zvyšky debniacich olejov z betónových povrchov umyjeme prúdom horúcej vody alebo parou. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode rýchlo rozpustné vrstvy farieb a náterov s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred nanesením vyrovnávacej hmoty musíme povinne dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Nové nanášanie vyrovnávacej hmoty omietky pred schnúť, resp. zrieť minimálne 7 až 10 dní na každý cm hrúbky, na nové betónové povrchy nenanášame vyrovnávaciu hmotu skôr ako mesiac po betónovaní (uvedené doby schnutia podkladu platia pre normálne podmienky: T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65 %). Pred nanesením vyrovnávacej hmoty odporúčame naniesť základný náter, ktorý je povinný pre veľmi nasiakavé alebo z iných dôvodov problematické povrchy. Použijeme vodou zriedenú AKRIL Emulziu (AKRIL Emulzia : voda = 1 : 1), ktorú nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom, resp. kožušinovým alebo textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo striekaním. S nanášaním vyrovnávacej hmoty môžeme začať za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu. = 65 %) 6 hodín po nanesení základného náteru. 

NÁVOD NA POUŽITIE

Úprava Q1 : Na vyplnenie stykov sadrokartónových dosiek použijeme najmä bandážnu vrstvu (samolepiacu čiaru, ktorú najskôr nalepíme priamo na styk sadrokartónových dosiek) alebo bandážnu papierovú pásku, vtlačíme do čerstvej vrstvy hmoty, potom nanesieme dodatočnú trocha hmoty cez styk a zahladíme ju, aby sme boli dosiahol rovný prechod medzi jednou a druhou doskou. V tejto fáze tiež vyplníme aj priehlbiny upevňovacích prvkov sadrokartónových dosiek. 

Úprava   Q2 : Vyhotovené povrchy stykov a ostatných vyplnených priehlbín v Q1 dodatočne upravíme tenkú kvalitu vrstvy a pri tom dávame stopy pozor, aby konečnej úprave povrchu nezostali odtlačeného náradia alebo iné nerovnosti. Táto úroveň úpravy za určitých podmienok umožňuje aj konečnú úpravu maľovaním. 

Úprava Q3 a Q4 : Hmotu sa zvyčajne prenášame v dvoch vrstvách – hrúbka každej vrstvy musí byť 1 až 1,5 mm, pre tenkovrstvové plošné zahladenie. Hmotu môžeme nanášať ručne - nerezovým hladidlom a strojne - striekaním. Pre nanášanie striekaním sú najvhodnejšie »airless« agregáty s pracovným tlakom 180 až 200 barov a striekacou tryskou priemeru 0,035", optimálne parametre pre striekanie so šnekovými a piestovými agregátmi, ktoré určíme pokusným striekaním, pri čom dodržiavame návody výrobcov, ktorým povrch čo najlepšie zahladíme Pri hladenie väčších plôch odporúčame použiť široké hladidlá Prvú vrstvu nanesieme na druhú, rovnako aj druhú, resp. záverečnú vrstvu, prebrúsime jemným brúsnym papierom, kde odporúčame použiť zrnitosť P150 až P220. Brúsenie môžeme dodať ručne alebo strojne Nanášanie vyrovnávacej hmoty je možné len pri vhodných podmienkach , resp.

NANÁŠANIE

JUB Jubolin P 15 Fill & Fine nanášame nerezovým hladidlom.

RIEDENIE

Neriedi sa.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 1,2 kg na 1m2 v hrúbke 1mm.

DOBA SCHNUTIA

Stierka zasychá po 6 hodinách, ju možno aj brúsiť.

BALENIA

25 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Stierky a omietky
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: