JUB Jubolin P 50 Extra Fine

Kód: JKP50
Novinka
Značka: JUB
€28,22 €23,52 bez DPH
Momentálne nedostupné
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Juboline P 50 Extra Fine je stierka ja jemné zahladenie vopred vyrovnaných povrchov zvlášť vhodná na konečné vyrovnanie sadrokartónových dosiek. Zahladené povrchy sú výnimočne hladké s vysokou paropriepustnosťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jubolin P 50 Extra Fine

Je disperzná vyrovnávacia hmota na jemné zahladenie vnútorných stenových a stropných povrchov v obytných, obchodných, priemyselných a iných budovách. Môžeme ňou doplniť aj menšie priehlbiny, trhliny, diery, ryhy a opraviť iné chyby alebo poškodenia. Zahladené povrchy majú špinavú bielu farbu a sú vhodné na maľovanie so všetkými druhmi disperzných maliarskych farieb, na lepenie tapiet alebo akékoľvek iné dekoratívne úpravy. Má dobrú prídržnosť na vápenné, vápennocementové ako aj cementové jemné omietky a sadrokartónové dosky, možno použiť aj na zahladenie neomietnutých betónových povrchov, vláknocementových dosiek, drevotriesok a pod. Môže sa nanášať aj na už premaľované povrchy, ale len v prípade, ak vznikajú nátery nie sú dobré vodou rozpustné a ak majú prídržnosť k podkladu. Zahladené povrchy sú výnimočne hladké, hmota sa okrem vysokej paropriepustnosti vyznačuje aj pomerne vysokou tixotropnosťou, takže »netečie a nevyteká« z dier, prasklín a rýh, ktoré sú hlbšie ako je najväčšia prípustná hrúbka vrstvy. To veľmi zahladenie hlavne »deravých« podkladov, napr. neomietnuté betónové povrchy, neomietnuté povrchy pórobetónových stien a pod. 

VLASTNOSTI Jubolin P 50 Extra Fine

  • zvlášť vhodná na konečnú úpravu sadrokartónových povrchov
  • mimoriadne hladké brúsenie
  • možnosť strojového aj ručného nanášania

Výhody

  • výnimočné ľahké nanášanie
  • výnimočná belosť
  • výnimočná paropriepustnosť

Nevýhody

Odporúčame s:

JUPOL vnútorné maliarske farby

ODPORÚČANÝ PRACOVNÝ POSTUP

JUBOLIN P 50 Extra Fine sa pred nanesením len dobre premieša bez pridania vody. 

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, vo vode ľahko rozpustných solí, mastných fľakov a iných živín. Prach a iné neprípustné nečistoty povysávame alebo pozametáme. Zvyšky debniacich olejov z betónových povrchov umyjeme prúdom horúcej vody alebo parou. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode rýchlo rozpustné vrstvy farieb a náterov s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred nanesením vyrovnávacej hmoty musíme povinne dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Nové nanášanie vyrovnávacej hmoty omietky pred schnúť, resp. zrieť minimálne 7 až 10 dní na každý cm hrúbky, na nové betónové povrchy nenanášame vyrovnávaciu hmotu skôr ako mesiac po betónovaní (uvedené doby schnutia podkladu platia pre normálne podmienky: T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65 %). Pred nanesením vyrovnávacej hmoty odporúčame naniesť základný náter, ktorý je povinný pre veľmi nasiakavé alebo z iných dôvodov problematické povrchy. Použijeme vodou zriedenú AKRIL Emulziu (AKRIL Emulzia : voda = 1 : 1), ktorú nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom, resp. kožušinovým alebo textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo striekaním. S nanášaním vyrovnávacej hmoty môžeme začať za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu. = 65 %) 6 hodín po nanesení základného náteru. 

NÁVOD NA POUŽITIE

Hmotu zvyčajne prenášame v dvoch vrstvách – hrúbka jednotlivej vrstvy musí byť 1 až 2 mm, celková hrúbka dvojnásobnej vrstvy nemá viac ako 3 mm. Hmotu nanášame strojne – striekaním alebo ručne – nerezovým oceľovým hladidlom. Pre nanášanie striekaním sú najvhodnejšie »airless« striekacie zariadenie s pracovným tlakom 180 až 200 barov a priemerom trysky 0,033", optimálne parametre pre striekanie s piestovými a šnekovými striekacími zariadeniami zisťujeme pokusným nástrekom, pričom dodržiavame návody výrobcov. prebytočného materiálu používame nerezové oceľové hladidlo, ktorým sa snažíme povrch čo najviac zahladiť Prvú vrstvu pred nanesením druhej, rovnako aj druhú, resp. záverečnú vrstvu, prebrúsime jemným brúsnym papierom, odporúčame použiť brúsne papiere zrnitosti P100 až P180. Brúsenie môže byť ručné alebo strojné. Nanášanie vyrovnávacej hmoty je možné len pri vhodných podmienkach, resp. pri vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. 

NANÁŠANIE

JUB Jubolin P 50 Extra Fine nanášame nerezovým hladidlom.

RIEDENIE

Neriedi sa.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 1,5 - 2 kg na 1m2 pre dve vrstvy.

DOBA SCHNUTIA

Stierka zasychá po 12 hodinách, ju možno aj brúsiť.

Dodatočné parametre

Kategória: Stierky a omietky
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: