JUB Jubosil GF

Kód: JGF05
Novinka
Značka: JUB
€39,95 €33,29 bez DPH
Skladom
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Jubosil GF je silikátová penetrácia pre sadrokartónové dosky, sadrové omietky, jej hlavnou výhodou je, že umožňuje priľnavosť silikátových farieb na povrchoch premaľovaných disperznými farbami. Používa sa ako krycí základný náter pred nanášaním silikátových farieb JUB Jupol Bio Silicate a JUB Decor Antique.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Jubosil GF

Je na základe polymérnych spojív vyrobených z bielej krycej farby na steny. Používa sa ako základný náter vnútorných stenových povrchov pred natieraním silikátovými alebo slabšie krycími akrylátovými a inými disperznými farbami. Umožňuje priľnavosť silikátových farieb aj na betón, sadrové omietky, sadrokartónové dosky a staré dobre prídržné, nie príliš hladké a lesklé disperzné nátery. Dobre prekrýva rôzne druhy vo vode nerozpustných fľakov. Egalizuje nasiakavosť podkladu, jemne ho spevní a viaže naň prach a iné slabé častice, ktoré očistíme z dôvodu, že nie je možné odstrániť.

VLASTNOSTI JUB Jubosil GF

  • vhodný na problematické povrchy ako sú sadrokartónové dosky
  • ako podklad na farby s malou krycou schopnosťou
  • nemení paropriepustnosť podkladu

Výhody

  • výborná penetrácia na všetky druhy podkladu
  • pre interiér
  • biely krycí odtieň

Nevýhody

  • vyššia cena

Odporúčame s:

JUB Bio Silikát, JUB Decor Antique

PRÍPRAVA PODKLADU

Podkladom môžu byť vnútorné stenové a stropné povrchy - jemné vápenné, vápennocementové alebo cementové omietky, betón, sadrokartónové, vláknocementové dosky, drevotriesky a nie veľmi drsné dekoratívne omietky všetkých druhov. V musia byť tvrdé, suché a čisté, bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov debniacich olejov, mastnoty alebo iných odolných častíc. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty výsledkom schnúť, resp. zrieť pri normálnych podmienkach (T = +20°C, rel. vlhkosť vzduchu = 65%) 1 deň pre každú mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálny mesiac. Pri obnove maľovania z podkladu celoplošne odstránime všetky staré dosky prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky dekoratívnych vrstiev. 

NÁVOD NA POUŽITIE

Pred použitím dobre premiešame produkt a do 10 ho zriedime vodou. Množstvo, ktoré potrebujete na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkosti plôch a údajov o priemernej spotrebe, v dostatočnej miere určíme meranie na veľkú skúšobnú plochu. Nanášame ho kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodné nanášanie disperzných náterov alebo striekaním zvyčajne v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo " pri výbere priemeru striekačiek trysiek a pracovného tlaku dodržiavania návodov výrobcov týchto zariadení. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému rohu. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80 %. pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavania návodov výrobcov týchto zariadení. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80 %. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. 

Náradie ihneď po použití umývame vodou, odstránené fľaky nie je možné odstrániť.

Nespotrebovaný náter (len ten, ktorý sme neriedili) uložíme v dobre uzatvorenom obale pre opravu alebo neskoršie použitie. 

NANÁŠANIE

Nanášame štetcom, valčekom s dlhým chlpom.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 6 - 8 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 12 hodinách pri teplote 20°C.

Dodatočné parametre

Kategória: Silikátová penetrácia
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: