JUB Jukol Primer

Kód: JUK05
Novinka
Značka: JUB
€40,05 €33,38 bez DPH
Momentálne nedostupné
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Jukol Primer je určený na veľmi nasiakavé podklady, preniká hlboko do podkladu, zlepšuje vodoodpudivosť, spevňuje podklad. Vhodné na sadrokartón, pórobetón, sadrové omietky. Dokonale preniká do všetkých typov podkladov. Vhodný na vnútorné aj vonkajšie povrchy.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Jukol Primer

Je základný náter, resp. hĺbkový impregnačný prostriedok vyrobený na základe polymérnych mikroemulzií - pre všetky druhy fasádnych povrchov (minerálne a iné omietky, betón, vláknocementové dosky), hlavne pred ich maľovaním s akrylátovými a silikónovými fasádnymi farbami a pred nanášaním akrylátových a silikónových dekoratívnych omietok - a pre veľmi nasiakavé alebo iné problémy vnútorné povrchy (sadrové omietky, sadrokartónové dosky, drevotriesky a pod.), najmä pred ich maľovaním s kvalitnými disperznými farbami a pred ich opravami, resp. jemným vyrovnávaním disperznými vyrovnávacími hmotami a tmelmi. Náter nie je filmotvorný, hlboko preniká do podkladu, egalizuje jeho nasiakavosť, podstatne zvyšuje jeho vodoodpudivosť a znižuje rozpustnosť vo vode rýchlo rozpustných solí na jeho povrchu alebo tesne pod ním.

VLASTNOSTI JUB Jukol Primer

  • penetruje hlboko do podkladu
  • viaže častice prachu
  • umožňuje lepšiu prídržnosť
  • zbezpečuje optimálnu spotrebu farieb

Výhody

  • výborná penetrácia na všetky druhy podkladu
  • pre interiér aj exteriér
  • predlžuje dobu spracovania nasledovnej vrstvy

Nevýhody

  • vyššia cena

Odporúčame s:

JUPOL vnútorné maliarske farby, SILICONECOLOR, ACRYLCOLOR, REVITALCOLOR, NANOCOLOR, EPOKSIL, TAKRIL.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umyť prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky a iné dekoratívne vrstvy. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

NÁVOD NA POUŽITIE

Výrobok pred použitím len dobre premiešame a zriedime vodou v pomere 1 : 1. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkostí týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v určitých konkrétnych určení spotreby meraní na veľkej skúšobnej ploche. Zvyčajne ho nanášame maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných náterov, môžeme použiť aj kožušinový, resp. textilný maliarsky valček s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), alebo striekaním v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo "vnútorným miešaním vzduchu"), ako aj "airless" agregáty najrôznejších vyhotovení, pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavame návody výrobcov týchto zariadení. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane nepracujeme za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre (> 30 km/h). 

NANÁŠANIE

JUB JU nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 8-10 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 4-6 hodinách pri teplote 20°C. Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín. 

Dodatočné parametre

Kategória: Hĺbková penetrácia
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: