JUB Jupol Primer

Kód: JUP01 JUP05 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€4,40 €17,05 od €4,40 €3,67 bez DPH €14,21 bez DPH od €3,67 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Jupol Primer je nevyhnutnou súčasťou úspešnej maliarskej práce. Pomáha disperznej farbe k priľnúť k podkladu, čím zvyšuje a zefektívňuje prácu. Na vnútorné základné nátery minerálnych podkladov a sadrokartónov pred maľovaním disperznými farbami a nanášaním vyrovnávacích tmelov. Základný náter vyrovná nasiakavosť podkladu a zvyšuje jeho pevnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Jupol Primer

Je vodná disperzia polymérnych spojív a jemných plnív, používa sa výhradne ako základný vnútorný náter, resp. vnútorný impregnačný prostriedok na vnútorné sadrokartónové dosky, minerálne podklady pred maľovaním s disperznými farbami, pred stierkovaním, resp. jemným vyrovnávaním s disperznými vyrovnávacími hmotami a tmelmi. Egalizuje nasiakavosť, k podkladu viaže častice prachu a iné slabé prídržné časti, ktoré čistenie nie je možné odstrániť, spevni podklad, pôsobí ako spojovací mostík medzi podkladom a neskôr nanesenou vrstvou vyrovnávacej hmoty alebo farby.

VLASTNOSTI JUB Jupol Primer

  • najlepší pomer medzi kvalitou a cenou
  • spojovací mostík medzi odkladom a náterom
  • získavame podklad
  • odtieň -biely

Výhody

  • vysoká výdatnosť
  • zabezpečuje optimálnu spotrebu farieb
  • predlžuje dobu spracovania nasledovnej vrstvy

Nevýhody

  • skôr len na sadrokartóny
  • len pre interiér

Odporúčame s:

JUPOL vnútorné maliarske farby, Disperzné vyrovnávacie hmoty JUBOLIN.

PRÍPRAVA PODKLADU

Povrchy, ktoré nemaľujeme, vhodným spôsobom zakryjeme. Podkladom môže byť vnútorné stenové a stropné povrchy. Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Všetky povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami najskôr sanujeme. Vlhkou špongiou úplne odstránime napadnutie stenovými riasami a plesňami z povrchu, potom povrch povinne dezinfikujeme Algicidom. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty výsledok schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65 %) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky. Pri obnove náteru z podkladu celoplošne odstránime všetky staré dosky prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky dekoračné vrstvy. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť. 

NÁVOD NA POUŽITIE

Pred použitím len dobre pre výrobok a zriedime vodou v Jupol Primer : voda = 1 : 5. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkosti týchto plôch a údajov o priemere spotrebovaného materiálu, v konkrétnych prípadoch určíme meranie s veľkou veľkou skúšobnej ploche. ho nanášame maliarskym štetcom vhodnou na nanášanie disperzných náterov, môžeme použiť aj maliarsky valček s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester) alebo striekaním v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo "vnútorným miešaním vzduchu"), ako aj "airless" agregáty najrôznejších vyhotovení, pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavame návody výrobcov týchto zariadení. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. 

NANÁŠANIE

JUB Ju nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 12-18 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 4- 6 hodinách pri teplote 20° C. 

BALENIA

1 kg; 5 kg; 

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 18 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: