JUB Revital Primer NG

Kód: JEX05 JEX15 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€31,75 €72,90 od €31,75 €26,46 bez DPH €60,75 bez DPH od €26,46 bez DPH
Skladom Na objednávku do 5-tich dní Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Revital Primer je základný náter plnený mikrovláknami a jemným kremičitým pieskom, vyrobený na základe polymérnych spojív. Je vhodný na natieranie vlasovo popraskaných, šírky do 0,3 mm - jemne a drsne zahladených – podkladov. Je tiež vhodný na úpravu nerovnomerne drsných - opravovaných povrchov pred maľovaním s mikroarmovanými a inými farbami. Vzhľadom na vysokú paropriepustnosť a obsah silikátových plnív, je vhodný aj na použitie na historických budovách, pretože zanecháva povrch difúzne otvorený a vzhľadom na silikátové plnivá umožňuje dobrú prídržnosť silikátových farieb. Ako základný náter ho môžeme použiť aj v rôznych náročnejších dekoratívnych technikách úpravy vnútorných a vonkajších stenových povrchov.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Reviral Primer NG

Dobre prekryje trhliny do šírky 0,3 mm, podklad egalizuje vzhľadom na drsnosť a nasiakavosť vody a viaže naň aj častice prachu a iné slabo prídržné častice, ktoré sme čistením z akéhokoľvek dôvodu nemohli odstrániť. Je ideálnym podkladom pre podfarbenie fasádneho povrchu s výrazným kontrastom tmavých a svetlých odtieňov, ktoré chceme obnoviť s menej krycími odtieňmi TRENDCOLOR-u. 

VLASTNOSTI JUB Revital Primer NG

  • premosťuje vlasové praskliny do šírky cca 0,3 mm
  • viaže častice prachu
  • na riedenie silikátových farieb a omietok

Výhody

  • účinné riešenie na sanáciu starých fasádnych povrchov
  • pre exteriér aj interiér
  • viacúčelové použitie

Nevýhody

  • veľké balenie na objednávku
  • vysoká spotreba na meter štvorcový

Odporúčame s:

REVITALCOLOR, SILICONECOLOR, TRENDCOLOR, NANOCOLOR, SILICATECOLOR.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky povrchy betónu a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami dosiahneme prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty zvoliť schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každú mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnove náteru z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky dekoratívne vrstvy.

NÁVOD NA POUŽITIE

Výrobok pred prácou a niekoľko krát aj počas práce premiešame a ak je potrebné zriedime ho vodou do 5%. Množstvo, ktoré potrebujete na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkosti plôch a údajov o priemernej spotrebe, v konkrétnych prípadoch určíme meranie na veľkú skúšobnú plochu. Nanášame ho kožušinovým, resp. textilným maliarsky valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), alebo maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných náterov. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +30ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane nepracujeme za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre (> 30 km/h). 

NANÁŠANIE

Nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 3-5 m2 z 1 l na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 12 hodinách pri teplote 20°C. Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín. 

BALENIA

5 l; 15l - na objednávku

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: