JUB Silicate Primer

Kód: JGX05
Novinka
Značka: JUB
€20,55 €17,13 bez DPH
Momentálne nedostupné (2 ks)
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Silicate Primer je pre všetky druhy vnútorných a vonkajších vápenných a vápennocementových podkladov. Použitie na silikátové farby ako napríklad JUB Bio Silicate.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Silicate Primer

Je na základe draselného vodného skla vyrobený základný náter na vápenné a vápennocementové fasádne a vnútorné podklady pred ich natieraním silikátovými farbami a pred nanášaním silikátových dekoračných omietok. Môžeme s ním aj riediť silikátové farby a iné silikátové nátery a silikátové dekoračné omietky. Náter sa chemicky viaže na vápno v podklade, egalizuje nasiakavosť podkladu, na podklad viaže aj prach a iné slabé častice, ktoré čistením z akéhokoľvek dôvodu nie je možné odstrániť.

VLASTNOSTI JUB Silicate Primer

  • tvorí pevnú väzbu s vápnom v minerálnych podkladoch
  • viaže častice prachu
  • na riedenie silikátových farieb a omietok

Výhody

  • výborná väzba s vápnom
  • pre exteriér aj interiér
  • viacúčelové použitie

Nevýhody

  • absencia veľkých balení
  • potrebné chrániť nenatierané povrchy pred fľakmi

Odporúčame s:

SILICATECOLOR, JUPOL Bio Silicate.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umyť prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky a iné dekoratívne vrstvy. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

NÁVOD NA POUŽITIE

pred použitím dobre premiešajte zmes a zriedime vodou v 1 : Ak základným náterom chceme podklad aj aspoň trocha podfarbiť, z zmesi s vodou a jednou zo silikátových farieb JUB (môžete použiť JUBOSILCOLOR SILICATE JUBOSIL FX alebo REVITALCOLOR SILICATE, na prípravu vnútorného povrchu aj JUPOL SILIKAT) v pomere 1 : 1 : 1. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkostí týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v konkrétnych určení spotreby meraním na veľkej skúšobnej ploche. Nanášame ho maliarskym štetcom na nanášanie disperzných náterov alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester) v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, keď si môžeme pomôcť vhodnými štetcami alebo pre dané vhodné podmienky menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodné mikroklimatické podmienky: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +8ºC a nesmie byť vyššia ako +30ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane nepracujeme za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre (> 30 km/h). 

NANÁŠANIE

Nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 8-10 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 12 hodinách pri teplote 20°C. Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín. 

Dodatočné parametre

Kategória: Penetrácie
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: