JUB Silicone Primer

Kód: JSG05
Novinka
Značka: JUB
€59,40 €49,50 bez DPH
Momentálne nedostupné
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB SILICONE PRIMER (JUBOSIL G) je na základe vodnej emulzie silikónových živíc vyrobený základný náter na všetky druhy fasádnych povrchov (minerálne a iné omietky, betón, vláknocementové dosky a pod.), ktorý sa používa hlavne pred natieraním silikónových alebo akrylátových fasádnych farieb (aj pred natieraním vápenných fasádnych farieb, zvlášť ak premaľované povrchy dodatočne hydrofobizujeme silikónovými vodoodpudivými prostriedkami) a pred nanášaním silikónových alebo akrylátových dekoračných omietok.

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB Silicone Primer

Tento   silikónový základný náter je nevyhnutný pre všetky druhy minerálnych fasádnych povrchov, kde budete používať   silikónové farby . Dobre   preniká do podkladu,   zjednocuje jeho nasiakavosť,   výrazne zvyšuje jeho vodoodpudivosť a rozpustnosť rýchlo rozpustných solí na jeho povrchu alebo tesne pod ním. Na podklad viaže prach a iné slabé častice, ktoré sa z akéhokoľvek dôvodu nedajú odstrániť čistením.

VLASTNOSTI JUB Silicone Primer

  • zvyšuje vodoodpudivosť 
  • viaže častice prachu
  • nemení paropriepustnosť podkladu

Výhody

  • výborná penetrácia na všetky druhy podkladu
  • pre exteriér
  • bezfarebný odtieň

Nevýhody

  • vyššia cena

Odporúčame s:

SILICONECOLOR,  NANOCOLOR.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umyť prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky a iné dekoratívne vrstvy. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

NÁVOD NA POUŽITIE

Pred použitím len dobre pre výrobok a zmes zriedime vodou v 1 : 1. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkostí plôch a údajov o určitej miere spotreby, v závislosti od určenia spotreby na veľkej skúšobnej ploche. ho nanášame maliarskym štetcom vhodnou na nanášanie disperzných náterov, môžeme použiť aj kožušinový, resp. textilný maliarsky valček s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), alebo striekaním v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo " 

NANÁŠANIE

Nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 8-10 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasychá po 4-6 hodinách pri teplote 20°C. Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín. 

Dodatočné parametre

Kategória: Penetrácie
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: