Jubolin Thermo - tepelno izolačná omietka

Kód: JKTT05
Novinka
Značka: JUB
ZADARMOZADARMO
JUB Jubolin Thermo
€27,45 €22,88 bez DPH
Momentálne nedostupné (>5 ks)
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

JUB Jubolin Thermo je tepelno izolačná omietka, ktorú môžeme nanášať na steny a stropy všade tam, kde chceme docieliť pocit teplejšieho povrchu stien a stropov a predísť vzniku tepelných mostov s následným vznikom plesní. Ak túto mietku skombinujete s tepelne izolačnou farbou Jupol Thermo účinok tým ešte zvýšite.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jubolin Thermo - tepelno izolačná omietka

Je disperzná vyrovnávacia hmota na jemnú vyrovnanie vnútorných stenových a stropných povrchov v obytných, obchodných, priemyselných a iných objektoch. Obsahuje drobné duté guľôčky, ktorými sa po celý hrúbke zaschnutého farebného filmu vytvorí tepelná zábrana, ktorá poskytuje pocit teplejšieho a príjemnejšieho povrchu ako na ostatných okolitých plochách. Vo vnútornom priestore tepelnoizolačnej farby Jupol Thermo sa tepelnoizolačný účinok ešte zvyšuje. Okrem toho sa predpokladá možnosť vzniku kondenzácie vodnej pary na povrchu náteru. V prípade, že aj napriek tomu príde ku kondenzácii, voda na povrchu je rýchlejšie ako pri klasických maliarskych farbách. Tím sa zníži možnosť vzniku plesní na stenách. 

Pre zvýšenie účinku všeobecných vlastností, ako aj pre teplejšiu a väčšiu úsporu energie odporúčame vnútornú tepelnoizolačnú farbu Jupol Thermo

Vyrovnávacia hmota má dobrú prídržnosť na vápenné, vápennocementové aj cementové jemné omietky a sadrokartónové dosky. Môže sa použiť aj na zahladenie neomietnutých betónových povrchov, neomietnutého pórobetónového muriva, vlákno cementových dosiek, drevotriesok a pod.

 
Vlastnosti Jubolin Thermo
  • poskytuje pocit tepla
  • v systéme s vnútornou farbou Jupol Thermo zabezpečuje úsporu

Výhody

  • zníženie vplyvu tepelných mostov
  • vysoká priepustnosť vodnej pary
  • duté plnivá vo vyrovnávacej hmote poskytujú teplejší a príjemnejší pocit na stenovom povrchu

Odporúčame s

 

Odporúčaný pracovný postup

Jubolin Thermo sa pred nanesením len dobre premieša. 

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, vo vode ľahko rozpustných solí, mastných fľakov a iných živín. Prach a iné neprípustné nečistoty povysávame alebo pozametáme. Zvyšky debniacich olejov z betónových povrchov umyjeme prúdom horúcej vody alebo parou. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode rýchlo rozpustné vrstvy farieb a náterov s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred nanesením vyrovnávacej hmoty musíme povinne dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Nové nanášanie vyrovnávacej hmoty omietky pred schnúť, resp. zrieť minimálne 7 až 10 dní na každý cm hrúbky, na nové betónové povrchy nenanášame vyrovnávaciu hmotu skôr ako mesiac po betónovaní (uvedené doby schnutia podkladu platia pre normálne podmienky: T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65 %). Pred nanesením vyrovnávacej hmoty odporúčame naniesť základný náter, ktorý je povinný pre veľmi nasiakavé alebo z iných dôvodov problematické povrchy. Použijeme vodou zriedenú JUB Akril Emulziu (AKRIL Emulzia : voda = 1 : 1), ktorú nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom, resp. kožušinovým alebo textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo striekaním. S nanášaním vyrovnávacej hmoty môžeme začať za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu. = 65 %) 6 hodín po nanesení základného náteru. 

Návod na použitie

Hmotu zvyčajne nanášame v dvoch vrstvách. Hmotu nanášame ručne nerezovým oceľovým hladidlom, ktorým nanesenú vrstvu zahladíme. Záverečnú vrstvu jemne prebrúsime brúsnym papierom č. 80 až 120. Nanášanie vyrovnávacej hmoty je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodné mikroklimatické podmienky: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. 

Nanášanie

Jubolin Thermo nanášame nerezovým hladidlom.

Riedenie

Neriedi sa.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 1 l na 1m2 v hrúbke 1mm.

Doba schnutia

Stierka zasychá po 6 hodinách, ju možno aj brúsiť.

Balenia

5 l; 

Dodatočné parametre

Kategória: Stierky a omietky
Záruka: 18 mesiacov

Jubolin Thermo a Jupol Thermo postup aplikácie

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 8.3.2023
Táto omietka je výborná veľmi nám pomohla, keďže sme mali chladné steny a tvorili sa nám plesne. Po nanesení sme sa ich zbavili a stenu sme ešte pretreli thermo farbou Jupol. Obchod nám veľmi pomohol a doručenie bolo veľmi rýchle, začo ďakujeme.
TH Avatar autora Tomáš Harčarik (Administrátor) 9.3.2023
Veľmi pekne ďakujeme za pozitívne hodnotenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: