Jupol Amikol - stop baktériám a plesni

Kód: AML051001 AML151001 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€58,80 €152,80 od €58,80 €49 bez DPH €127,33 bez DPH od €49 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Amikol je vynikajúca umývateľná farba s účinnou ochranou tam kde očakávame vznik a rozvoj baktérii a stenových plesní. Je vhodná pre potravinársky priemysel a verejné budovy ako sú školy, domovy dôchodcov, zdravotnícke zariadenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Amikol

JUPOL Amikol je vnútorná maliarska farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív, vhodná predovšetkým na dekoratívnu ochranu stien a stropov v priestoroch s veľmi zaťaženými stenovými povrchmi a kde je požadovaná špičková čistota a hygiena (ale len tie, ktoré nie sú neustále mokré). Farba Jupol Amikol je vhodná na použitie v potravinárskom priemysle: pekárňach, bitúnkoch, mliekárniach, výrobniach alkoholických a nealkoholických nápojov, vínnych pivniciach, chladiarenských priestoroch a priemyselných kuchyniach atď.. Odporúčame ju najmä vo verejných inštitúciách ako sú zdravotnícke zariadenia: čakárne, karanténne priestory, nemocnice a ostatné frekventované priestory a v školách, materských školách a domovoch dôchodcov. Farebný film je chránený proti napadnutiu mikroorganizmami (PT7 ošetrený výrobok), medzi ktoré patria aj škodlivé plesne ako napr. Aspergylus flavus, ktoré produkujú tzv. alfa toxín a zdraviu škodlivé baktérie ako sú: Stphylococcus Aureus (MRSA) a Eschericia coli. Odolnosť farebného filmu pred plesňami je stanovená v súlade s normou STN EN 15457, odolnosť proti baktériám podľa normy ISO 22196. Farebný film vďaka účinným látkam pyritiónu zinku, Oktilinonu a Jodo propynyl butylkarbamátu v kontakte s mikroorganizmami in zabraňuje, aby nemohli vykonávať základné biochemické reakcie. V dôsledku toho sú mikróby v kontakte s Jupolom Amikol metabolicky neaktívne, čo časom spôsobuje ich zánik. Farebný film tak zostane nepoškodený, pretože mikróby sa na Jupole Amikol nemôžu rozmnožovať. Farba sa vyznačuje nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín, neobsahuje zmäkčovadlá a ťažké kovy. Jednoducho sa nanáša a dodáva sa v širokej škále farebných odtieňov Farebný film má hodvábny lesk a je umývateľný, resp. dobre odolný proti mokrému oteru, tak že nie veľmi prídržné nečistoty môžeme z premaľovaných povrchov umyť handrou namočenou do roztoku bežných domácich čistiacich prostriedkov alebo zdravotníckych dezinfekčných prostriedkov, na báze kvartérnych amóniových zlúčenín, glutaraldehydu a izopropanolu. Farebný film Jupolu Amikol je testovaný aj na odolnosť proti dezinfekčným prostriedkom podľa normy ISO 2812 – 4: 2007. Vyznačuje sa aj dobrou odolnosťou proti opotrebeniu.

Vlastnosti Jupol Amikol

  • účinná ochrana farebného filmu pred baktériami a stenovými plesňami
  • vhodná pre priestory, kde je požadovaná vysoká čistota a hygiena
  • umývateľná farba s vysokou krycou schopnosťou

Výhody Jupol Amikol

  • zabraňuje vzniku a rozvoju baktérií a stenových plesní
  • možnosť čistenia
  • možnosť výberu širokej škály odtieňov
  • poskytuje krajšie nanesenie farby a jednoduchú aplikáciu
 

Odporúčame s

Jubolin Classic, Jubolin P25, Jubolin P 50, Akril Emulzia
 

Odporúčaný pracovný postup

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, potom ju na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania zriedime vodou (najviac do 5%).

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedenú AKRIL EMULZIU (AKRIL EMULZIA : voda = 1 : 1), pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy) vodou zriedený Jukol Primer (Jukol Primer : voda = 1 : 1). Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 6 (AKRIL EMULZIA), resp. 12 (ukol Primer) hodín po nanesení základného náteru. Pri obnovovacom maľovaní a pred nanášaním farby na podklady vyrovnané disperznými vyrovnávacími hmotami zvyčajne základný náter nie je potrebný.

Návod na použitie

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Nanášanie

Jupol Amikol nanášame valčekom, štetcom, prípadne striekame.

Riedenie

Riedi sa čistou vodou max 5%.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 8 - 10 m2 v jednej vrstve z 1 litra farby.

Doba schnutia

Náter zasychá na dotyk po 3 hodinách, ďalšiu vrstvu je možné aplikovať po cca 6 hodinách.

Balenia

5 l; 15 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba proti plesni
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: