Jupol Bio Silicate - farba pre osoby s alergiami

Kód: JSI051001 JSI151001 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€25,85 €65,85 od €25,85 €21,54 bez DPH €54,88 bez DPH od €21,54 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné (2 ks) Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Bio Silicate je vnútorná silikátová farba, vhodná pre osoby, ktoré sú citlivé na konzervačné látky a pre alergikov. Neobsahuje biocídy. Je tiež vhodná aj na dekoratívnu ochranu v budovách architektonického dedičstva. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Bio Silicate

Je vnútorná maliarska farba, šetrná pre spotrebiteľa a životné prostredie, je vyrobená na základe draselného vodného skla, ktorá neobsahuje biocídy. Je vhodná pre osoby, ktoré majú ťažkosti s precitlivelosťou na konzervačné látky. Odporúčame ju predovšetkým na dekoračnú ochranu stien a stropov v budovách architektonického dedičstva, bez akýchkoľvek obmedzení je použiteľná aj na úpravu stenových povrchov v obytných a občianskych budovách, školách, materských školách, nemocniciach, hoteloch, domovoch dôchodcov a v iných budovách. Vhodnými podkladmi sú jemné omietky všetkých druhov, povrchy vyrovnané vyrovnávacími hmotami, ako aj sadrokartónové a vláknocementové dosky, drevotriesky, neomietnutý betón a pod. Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré disperzné nátery a dobre prídržné dekoračné omietky všetkých druhov. Farba sa vyznačuje výnimočne nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín, neobsahuje zmäkčovadlá a ťažké kovy. Farba sa jednoducho nanáša a je k dispozícii v širokej škále farebných odtieňov. Farebný film sa chemicky viaže na podklad, je bez lesku, dobre paropriepustný a odolný proti mokrému oteru, tak že nie veľmi prídržné nečistoty môžeme z premaľovaných povrchov umyť handrou namočenou do roztoku bežných domácich čistiacich prostriedkov. Do farby na dekoračnú ochranu stenových a stropných povrchov použitej v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká možnosť vzniku kondenzácie, najmä v kútoch, za skriňami a na iných miestach, kde je najväčšia pravdepodobnosť intenzíveho rozvoja rôznych druhov stenových plesní (kuchyne, kúpelne a iné sanitárne priestory, práčovne, komory a pod.), môžeme pridať 5 až 7,5% (50 až 75 ml/l) JUBOCIDU.

 

Vlastnosti Jupol Bio Silicate

  • prvá slovinská farba s certifikátom nemeckého inštitútu ECARF o vhodnosti farby pre osoby s alergiami
  • pre osoby s alergiami odporúčame biely odtieň
  • vhodná aj na dekoratívnu ochranu v budovách architektonického dedičstva

Výhody Jupol Bio Silicate

  • rieši ťažkosti s alergiami
  • vysoká hodnota pH zabezpečuje prirodzenú fungicídnu ochranu
  • možné čistenie povrchu
  • umožňuje pekné nanesenie a jednoduchú aplikáciu

Odporúčame s

Jubolin Classic, Jubolin P 25, Jubolin P 50, Silicate Primer, Jubosil GF

Odporúčaný pracovný postup

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, ak je potrebné zriedime ju vodou (maximálne 10%) na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania. POZOR! Krycia schopnosť farby riedením klesá!

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedený SILICATE Primer (SILICATE Primer : voda = 1 : 1) alebo zriedenú farbu (JUPOL Bio silicate : voda = 1 : 1). Pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy, povrchy upravené farbami a omietkami vyrobenými na základe polymérnych spojív) použijeme základný náter JUBOSIL GF. Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, JUBOSIL GF môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 12 hodín po nanesení základného náteru. Pri obnovovacom maľovaní povrchov premaľovaných silikátovými farbami alebo povrchov so silikátovými dekoračnými omietkami základný náter zvyčajne nie je potrebný.

Návod na použitie

Farbu, ktorú potrebujeme na premaľovanie plochy na záverečný posledný náter (alebo ešte lepšie: na všetky plochy, ktoré natierame v rovnakom farebnom odtieni), v dostatočne veľkej nádobe egalizujeme. Na veľké plochy, keď takýmto spôsobom technicky nie je možné zabezpečiť požadované množstvo farby ani na jednonásobný náter, v egalizačnej nádobe zmiešame najskôr farbu z minimálne troch vedier. Keď spotrebujeme jednu tretinu takto pripravenej farby, do nádoby dolejeme ďalšiu farbu a so zvyškom farby v nádobe ju dobre premiešame, atď. Egalizácia bielej farby rovnakej výrobnej šarže alebo rovnakého dátumu výroby, ktorú sme neriedili, nie je potrebná. Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu natierania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné. Množstvo farby, ktorú potrebujeme na natieranie jednotlivých plôch, vypočítame alebo posúdime z veľkosti povrchu týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v špecifických prípadoch určíme spotrebu na základe náteru na dostatočne veľkú skúšobnú plochu. 

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľné sú textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester) alebo maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +8ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Nanášanie

Jupol Bio Silicate nanášame valčekom, štetcom, prípadne striekame.

Riedenie

Riedi sa čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 8 - 10 m2 z 1 litra farby na jednu vrstvu.

Doba schnutia

Náter zasychá na dotyk po 3 hodinách, ďalšiu vrstvu je možné aplikovať po cca 6 hodinách.

Balenia

5 l; 15 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Bio a ekologická farba
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: