Jupol Bio Vápenná vnútorná farba

Kód: BAN05 BAN16 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€16,15 €42,60 od €16,15 €13,46 bez DPH €35,50 bez DPH od €13,46 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Bio Vápenná vnútorná farba je farba na základe haseného vápna so silným dezinfekčným účinkom. Tým je ekologická a je veľmi paropriepustná. Farba je ideálna pre podklady na báze vápna a sanačné omietky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Bio Vápenná vnútorná farba

Je biela vnútorná maliarska farba vyrobená na základe haseného vápna. Používa sa na dekoratívnu ochranu stien a stropov v budovách architektonického dedičstva ako aj v nových obytných a iných budovách, najmä v priestoroch, v ktorých z akéhokoľvek dôvodu existuje pravdepodobnosť vlhnutia stien a stropov vplyvom kondenzácie (kuchyne, pivnice a pod.), ale na takúto ochranu nie je požadované použitie umývateľných farieb, resp. farieb odolných proti mokrému oteru. Vhodným podkladom sú jemné vápenné a vápennocementové omietky, nie veľmi drsné vápenné a vápennocementové dekoratívne omietky a staré vápenné nátery dobre prídržné k podkladu. Farba sa vyznačuje nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín a neobsahuje ťažké kovy. Jednoducho sa nanáša, pretože na rozdiel od klasických vápenných náterov sa môže nanášať aj maliarskym valčekom. Farebný film je dobre paropriepustný a odolný proti suchému oteru, pri čistení mokrou handrou alebo hubou však dochádza k jeho poškodeniu.

Vlastnosti Jupol Bio Vápennej vnútornej farby

 

 • farba na základe haseného vápna so silným dezinfekčným účinkom
 • prírodné fungicídne a baktericídne pôsobenie
 • ideálna pre podklady na báze vápna a na sanačné omietky
 • vhodná na stenové povrchy po záplavách
 • veľmi paropriepustná
 • neotiera sa
 • biela farba

Výhody Jupol Bio Vápennej vnútornej farby

 

 • vzhľadom na svoje vlastnosti má vplyv na kvalitu zdravého bývania
 • príjemná a svieža vôňa
 • dezinfekčný účinok dosiahnutý bez použitia pridaných prostriedkov
 • jednoduché použitie
 • možné nanášanie aj valčekom

Odporúčame s

Jupol Denikol

Odporúčaný pracovný postup

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, ak je potrebné zriedime ju vodou (maximálne 10%) na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania. POZOR! Krycia schopnosť farby riedením klesá!

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame farbu zriedenú s 30% vody. Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo maliarskym textilným valčekom s dlhým vlasom, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok začať 24 hodín po nanesení základného náteru. Pri obnovovacom maľovaní zvyčajne základný náter nie je potrebný.

Návod na použitie

Tónovanie je možné len s niektorými oxidovými pigmentami a len do jemných pastelových odtieňov. Postup tónovania je náročný a odporúčame ho len profesionálom. Farbu, ktorú potrebujeme na premaľovanie plochy na záverečný posledný náter (alebo ešte lepšie: na všetky plochy, ktoré natierame v rovnakom farebnom odtieni), v dostatočne veľkej nádobe egalizujeme. Na veľké plochy, keď takýmto spôsobom technicky nie je možné zabezpečiť požadované množstvo farby ani na jednonásobný náter, v egalizačnej nádobe zmiešame najskôr farbu z minimálne troch vedier. Keď spotrebujeme jednu tretinu takto pripravenej farby, do nádoby dolejeme ďalšiu farbu a so zvyškom farby v nádobe ju dobre premiešame, atď. Egalizácia bielej farby rovnakej výrobnej šarže alebo rovnakého dátumu výroby, ktorú sme neriedili, nie je potrebná. Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu natierania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné. Množstvo farby, ktorú potrebujeme na natieranie jednotlivých plôch, vypočítame alebo posúdime z veľkosti povrchu týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v špecifických prípadoch určíme spotrebu na základe náteru na dostatočne veľkú skúšobnú plochu.

Farbu nanášame v dvoch alebo troch vrstvách v rozmedzí 24 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +8ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Nanášanie

Farbu nanášame štetcom, valčekom alebo striekaním.

Riedenie

Farbu riedime čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 8 - 10 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve.

Doba schnutia

Náter zasychá na dotyk po 4 hodinách, ďalšiu vrstvu je možné aplikovať po 24 hodinách.

Balenie

5 l; 16 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: