Jupol Block - farba na blokovanie fľakov

Kód: JPB051001 JPB151001 JPB021001 Zvoľte variant
€89,35 €235,20 €37,65 od €37,65 €74,46 bez DPH €196 bez DPH €31,38 bez DPH od €31,38 bez DPH
Skladom Na objednávku do 5-tich dní Skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Block je špeciálna farba na blokovanie fľakov na stenách. Účinne odstraňuje škvrny od nikotínu, sadze, vína, oleja, škvrny od zatečenia vodou a mnoho ďalších. Na premaľovanie stačí jedna vrstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Block

Je na základe vodnej emulzie vyrobená rýchloschnuca farba určená na obnovovacie maľovanie všetkých druhov vnútorných stenových a stropných povrchov, ktoré z akéhokoľvek dôvodu obsahujú vo vode ľahko a rýchlo rozpustné látky:

 • povrchy v zafajčených miestnostiach nasýtené nikotínom, dechtom a inými derivátmi tabakového dymu,
 • povrchy komínov nasýtené dechtom a sadzami,
 • povrchy v miestnostiach s otvorenými ohniskami a povrchy v priestoroch znečistených väčšími alebo menšími požiarmi,
 • povrchy s fľakmi od zatečenia z dôvodu poškodených vodovodných, teplovodných a kanalizačných rozvodov a zariadení, poškodených striech alebo od vody po hasení požiarov,
 • povrchy menej kvalitných sadrokartónových dosiek a drevotriesok obsahujúcich tanín a iné farbivá, ktoré sú špinavé, znečistené, premaľované alebo akokoľvek inak znečistené s ľahko a rýchlo rozpustnými látkami a pred maľovaním ich nie je možné odstrániť
 • fľaky od vína, ovocných štiav, kávy, kečupov a pod.,
 • fľaky od vodových farieb, na ktorých sú menšie olejové alebo iné mastné fľaky.


Jupol Block na rozdiel od klasických vodných maliarskych farieb účinne blokuje vo vode ľahko a rýchlo rozpustné látky, vyznačuje sa aj dobrou krycou schopnosťou a dobrou priľnavosťou na nie veľmi zamastené stenové povrchy (menšie olejové fľaky a pod.). Premaľované povrchy môžeme čistiť mäkkou handrou alebo hubou namočenou do roztoku univerzálnych domácich čistiacich prostriedkov. Jupol Block z dôvodu uvedených špecifických vlastností zvlášť odporúčame na obnovovacie maľovanie stenových a stropných povrchov v kuchyniach, reštauráciách, baroch, herniach materských škôl a školských učebniach.

Vlastnosti Jupol Block

 • rýchle a účinné odstránenie škvŕn na stenách a stropoch
 • jednoduchá aplikácia
 • škvrny sa viažu s farbou, tým je zabránené ich prestupu cez farebný film
 • rýchle schnutie
 • paropriepustná farba s vysokou krycou schopnosťou s matným vzhľadom
 • nízky obsah prchavých organických zlúčenín do prostredia
 • možnosť miestnej opravy chýb

Výhody Jupol Block

 • ideálny výber na odstránenie škvŕn
 • kratší čas realizácie - nanesenie nasledovnej vrstvy je možné už po 4 hodinách
 • jednoduchá aplikácia
 • zabezpečený kvalitný výsledok premaľovania škvŕn 

Odporúčaný pracovný postup

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame a neriedime ju.

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez prachu a iných neprídržných alebo slabo prídržných častíc. V maximálne možnej miere odstránime z podkladu aj zvyšky olejov a iné mastnoty. Staré vrstvy farieb nesmú byť poškodené a musia byť pevne prídržné k podkladu. Nanášanie farby Jupol Block na povrchy premaľované farbami na báze kriedy a inými vo vode rýchlo rozpustnými farbami a na povrchy premaľované olejovými farbami, lakmi a emailami nie je možné. Uvedené nátery musíme celoplošne odstrániť. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami.

Návod na použitie

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým  vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku.

POZOR! Natónovanú farbu vždy nanášame aspoň v dvoch vrstvách, povinné je predchádzajúce premaľovanieupravovaných povrchov s netónovanou - bielou farbou (jednonásobný, pre veľmi znečistené povrchy dvojnásobný náter).

Nanášanie

Farbu nanášame valčekom, štetcom, prípadne striekame.

Riedenie

Farbu neriedime.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 8-10 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

2l; 5l; 15l;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba na škvrny
Záruka: 2 roky

Jupol Block video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: