Jupol Citro

Kód: JPC101001 JPC051001 JPC021001 Zvoľte variant
€30,55 €19,10 €9,75 od €9,75 €25,46 bez DPH €15,92 bez DPH €8,13 bez DPH od €8,13 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Citro je farba do priestorov, kde je zvýšená pravdepodobnosť vzniku plesní a rias. Vhodná na prevenciu ako aj na odstránenie plesní v kúpeľni, pivnici alebo kuchyni. Zanecháva príjemnú citrónovú vôňu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Citro je vnútorná maliarska farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív, predovšetkým vhodná na dekoratívnu ochranu stien a stropov v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká pravdepodobnosť vzniku kondenzátu a na základe čoho je v kútoch, za nábytkom a na iných miestach veľká možnosť intenzívneho rozvoja rôznych druhov plesní na stenách. Predovšetkým ju odporúčame do kuchýň, kúpelní a iných sanitárnych priestorov, práčovní, komôr a podobných priestorov v obytných a občianskych budovách, školách, materských školách, nemocniciach, hoteloch, domovoch dôchodcov a iných verejných, obchodných a priemyselných objektoch, v ktorých na dekoratívnu úpravu stenových a stropných povrchov nie je požadované použitie umývateľných farieb, resp. farieb odolných mokrému oteru. Vhodnými podkladmi sú jemné omietky všetkých druhov, povrchy vyrovnané vyrovnávacími hmotami, reliéfne papierové tapety, ako aj sadrokartónové a vláknocementové dosky, drevotriesky, neomietnutý betón a pod. Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré disperzné nátery a dobre prídržné dekoračné omietky všetkých druhov. JUPOL CITRO sa vyznačuje veľmi nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín, neobsahuje ťažké kovy. V priebehu nanášania a schnutia má príjemnú citrónovú vôňu. Jednoducho sa nanáša a dodáva sa v širokej škále pastelových farebných odtieňov. Aj premaľované povrchy, ktoré sú často navlhnuté kondenzátom sú pomerne dlho odolné pred napadnutím najrozširenejšími druhmi stenových plesní, ich odolnosť môžeme ešte zvýšiť, ak do farby pridáme 5 až 7,5% (50 až 75 ml/l) JUBOCIDU. Farebný film je dobre paropriepustný a odolný proti suchému oteru, pri čistení mokrou handrou alebo hubou dochádza k jeho mäknutiu a poškodeniu.

Vlastnosti

  • rýchlo a účinne rieši problémy s plesňami a riasami na stenách
  • príjemná citrónová vôňa
  • dobrá paropriepustnosť

Odporúčaný pracovný postup

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov debniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a  vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedenú AKRIL EMULZIU (AKRIL EMULZIA : voda = 1 : 1), pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy) vodou zriedený JUKOL PRIMER (JUKOL PRIMER : voda = 1 : 1). Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 6 (AKRIL EMULZIA), resp. 12 (JUKOLPRIMER) hodín po nanesení základného náteru. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Pri obnovovacom maľovaní a pred nanášaním farby na podklady vyrovnané disperznými vyrovnávacími hmotami zvyčajne základný náter nie je potrebný.

Nanášanie

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame
vhodnú stieraciu mriežku.

Riedenie

Riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,1 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 8-10 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

2l; 5l; 10l;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba proti plesni
Záruka: 2 roky

Jupol Citro video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: