Jupol Strong

Kód: JUS051001 JUS021001 Zvoľte variant
€58,80 €28,25 od €28,25 €49 bez DPH €23,54 bez DPH od €23,54 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Strong je prémiová umývateľná farba na steny a stropy. Päť ročná záruka a desať násobná odolnosť voči mokrému umývaniu. Možno ju použiť aj na detské kreatívne maľovanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Strong je vnútorná umývateľná maliarska farba, šetrná k životnému prostrediu, vyrobená na základe veľkého obsahu vodnej disperzie špeciálnych polymérnych spojív. Je určená na dekoratívnu ochranu stien a iných zaťažených vnútorných povrchov v obytných a občianskych budovách, školách, materských školách, nemocniciach, domovoch dôchodcov, hoteloch a v iných objektoch, ktoré si vyžadujú trvalejší náter, menšiu citlivosť filmu náteru na časté znečistenie a tým aj ľahšie odstraňovanie znečistenia. Vhodnými podkladmi sú vyrovnávacími hmotami zahladené povrchy, papierové a flisové reliéfne tapety, reliéfne tapety zo sklených vlákien, ako aj sadrokartónové a vláknocementové dosky, drevotriesky, neomietnutý betón, jemné omietky všetkých druhov a pod. Možné je aj nanášanie na staré dobre prídržné a proti mokrému oderu odolné disperzné nátery.
Jednoducho sa nanáša, je k dispozícii v určitej palete pastelových farebných odtieňov. Farebný film matného vzhľadu, umývateľný, s veľkou odolnosťou proti mokrému oderu (ktorú náter dosiahne po 28 dňoch -STN EN ISO 11998), tak že čerstvé fľaky môžeme z premaľovaných povrchov očistiť handrou alebo špongiou namočenou do roztoku bežných domácich čistiacich prostriedkov. Náter sa vyznačuje dobrou odolnosťou proti opotrebeniu (STN EN 13300). Vzhľadom k trvanlivosti náteru je potrebná ochrana okolitých predmetov, ktoré nechceme natierať, pretože z takýchto povrchov je náter ťažké odstrániť Do farby na dekoračnú ochranu stenových a stropných povrchov použitej v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká možnosť vzniku kondenzácie, najmä v kútoch, za skriňami a na iných miestach, kde je najväčšia pravdepodobnosť intenzívneho rozvoja rôznych druhov stenových plesní (kuchyne, kúpeľne a iné sanitárne priestory, práčovne, komory a pod.), môžeme pridať 5 až 7,5% (50 až 75 ml/l) JUBOCIDU. Farba má ochranu proti plesni naneseného filmu v súlades STN EN 15457.

Vlastnosti

  • 10-krát väčšia odolnosť oproti bežným umývateľným farbám 
  • záruka 5 rokov na nemenné vlastnosti farby
  • možnosť ľahkého čistenia od kávy, vína, topánok, domácich zvierat

Odporúčaný pracovný postup

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov debniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedenú farbu Jupol Strong (Jupol Strong : voda = 1 : 1) alebo zriedenú Akjril Emulziu (Akril Emulzia : voda = 1 : 1), pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy) vodou zriedený Jukol Primer (Jukol Primer : voda = 1 : 1). Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s vlasom strednej dĺžky, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 6 (Jupol Strong alebo Akril Emulzia), resp. 12 (Jukol Primer) hodín po nanesení základného náteru. Pri obnovovacom maľovaní s rovnako kvalitnou farbou, základný náter nie je potrebný.

Nanášanie

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 –6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), textilným, resp. kožušinovým maliarskym valčekom (optimálna dĺžka vlasu, resp. nití je 9 až 12 mm; použiteľná je umelá alebo prírodná kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití –polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému, v prípade nadštandardných výšok maľujeme súčasne na viacerých podlažiach s vodorovnými spojmi mokrý na mokrý. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +30ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,1 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 10-14 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

2 l; 5 l; 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Umývateľná biela farba
Záruka: 2 roky

Jupol Strong video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: