Jupol Thermo - tepelnoizolačná vnútorná farba

Kód: JTE051001
Novinka
Značka: JUB
ZADARMOZADARMO
Jupol Thermo
€42,15 €35,13 bez DPH
Momentálne nedostupné
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Thermo je tepelnoizolačná vnútorná farba na stenové povrchy situované na sever, bez izolácie, v prípade výskytu tepelných mostov, znižuje možnosť vzniku kondenzácie vodnej pary na povrchu náteru a zabraňuje tak vzniku plesní.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Thermo

Je vnútorná maliarska farba šetrná k životnému prostrediu, vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. Obsahuje drobné duté guľôčky, ktorými sa po celej hrúbke zaschnutého farebného filmu vytvorí tepelná zábrana, ktorá poskytuje na pocit teplejší a príjemnejší povrch ako pri klasických maliarskych farbách. V kombinácii s vnútornou tepelnoizolačnou vyrovnávacou hmotou JUBOLIN THERMO sa tepelnoizolačný účinok ešte zvyšuje. Okrem toho sa znižuje možnosť vzniku kondenzácie vodnej pary na povrchu náteru. V prípade, že aj napriek tomu príde ku kondenzácii, voda na povrchu rýchlejšie vyschne ako pri klasických maliarskych farbách. Tým sa znižuje možnosť vzniku plesní na stenách. Používa sa na dekoračnú ochranu stien a stropov v obytných a občianskych budovách a iných objektoch. Vhodnými podkladmi sú jemné omietky všetkých druhov, povrchy zahladené vyrovnávacími hmotami. Zvlášť odporúčame použitie vyrovnávacej hmoty JUBOLIN THERMO, ktorá zvyšuje izolačnú schopnosť a poskytuje pocit tepla a zvyšuje úsporu tepelnej energie. Farbu je možné nanášať aj na dobre prídržné staré disperzné nátery. Farebný film je dobre paropriepustný a odolný proti mokrému oteru, tak že nie veľmi prídržné nečistoty môžeme z premaľovaných povrchov očistiť mokrou handrou.


Do farby na dekoračnú ochranu stenových a stropných povrchov použitej v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká možnosť vzniku kondenzácie, najmä v kútoch, za skriňami a na iných miestach, kde je najväčšia pravdepodobnosť intenzívneho rozvoja rôznych druhov stenových plesní (kuchyne, kúpeľne a iné sanitárne priestory, práčovne, komory a pod.), môžeme pridať 5 až 7,5% JUBOCIDU (50 až 75 ml na 1 l farby).

 

Vlastnosti Jupol Thermo

  • poskytuje pocit tepla
  • znižuje možnosť vzniku kondenzácie vodnej pary na povrchu náteru a zabraňuje vzniku plesní
  • možnosť tónovania podľa vzorníka

Výhody Jupol Thermo

  • v systéme s vyrovnávacou hmotou Jubolin Thermo zabezpečuje úsporu pri vykurovaní
  • odstraňuje problémy s plesňou a tepelnými mostami
  • krajší a hladký vzhľad premaľovaného povrchu
  • jednoduchá aplikácia
 

Odporúčame s

Jubolin Thermo, Akril Emulzia, Jukol Primer
 

Odporúčaný pracovný postup

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame. POZOR! Tepelnoizolačná schopnosť farby riedením klesá!

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedenú AKRIL EMULZIU (AKRIL EMULZIA : voda = 1 : 1), pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy) vodou zriedený Jukol Primer (Jukol Primer : voda = 1 : 1). Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 6 (AKRIL EMULZIA), resp. 12 (ukol Primer) hodín po nanesení základného náteru. Pri obnovovacom maľovaní a pred nanášaním farby na podklady vyrovnané disperznými vyrovnávacími hmotami zvyčajne základný náter nie je potrebný.

Návod na použitie

Pre lepší tepelnoizolačný účinok farbu nanášame v troch vrstvách v priebehu 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku. V prípade nanášania farby na vyrovnávaciu hmotu JUBOLIN THERMO postačuje nanesenie dvoch vrstiev farby. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Ochranné pásky, ktoré používame pri maľovaní odporúčame odstrániť 24 hodín po nanesení poslednej vrstvy farby. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Nanášanie

Jupol Thermo nanášame valčekom, prípadne štetcom.

Riedenie

Neriedi sa.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je pre:

Dvojnásobný náter: 250 – 300 ml/m2 , závisí od nasiakavosti a drsnosti podkladu
Trojnásobný náter: 350 – 450 ml/m2 , závisí od nasiakavosti a drsnosti podkladu

Doba schnutia

Náter zasychá na dotyk po 3 hodinách, ďalšiu vrstvu je možné aplikovať po cca 6 hodinách.

Balenia

5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba proti plesni
Záruka: 18 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: