Jupol Trend - umývateľná trendová farba

Kód: JTR25472 JTR25440 JTR25400 JTR25410 JTR25441 JTR25460 JTR25471 JTR25463 JTR25462 JTR25430 JTR25405 JTR25450 JTR25452 JTR25411 JTR25421 JTR25470 JTR25451 JTR25422 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
€21,40 €17,83 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Farba
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Jupol Trend je umývateľná trendová farba v 18 už pripravených odtieňoch. Je vhodná pre všetky vnútorné, aj viac zaťažené priestory, ktoré chceme oživiť v moderných farebných odtieňoch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Trend

Je vnútorná maliarska farba, šetrná ku zdraviu, vyrobená na základe vodnej disperzie moderných polymérnych spojív. Je určená hlavne na rýchle obnovovacie maľovanie stenových a stropných povrchov v obytných budovách, v protokolárnych a obchodných objektoch, galériách a iných výstavných priestoroch, priestoroch, v ktorých sa uskutočňujú kongresy, propagačné a podobné aktivity, školách, materských školách, hoteloch, nemocniciach, zdravotných strediskách, domovoch dôchodcov a pod. Vhodnými podkladmi sú všetky druhy dobre prídržných a nie ľahko a rýchlo rozpustných starých disperzných náterov, pri prvom maľovaní aj jemné omietky všetkých druhov, povrchy vyrovnané vyrovnávacími hmotami, reliéfne papierové tapety, reliéfne tapety zo sklenných vlákien ako aj sadrokartónové a vláknocementové dosky, drevotriesky, neomietnutý betón a pod. JUPOL Trend sa jednoducho nanáša, pretože jemná »krémová« konzistencia znižuje kvapkanie, tečenie a striekanie na maximálnu možnú mieru. Je k dispozícii v štrnástich módnych intenzívnych farebných odtieňoch. Vyznačuje sa nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín, neobsahuje zmäkčovadlá a ťažké kovy. Farebný film je dobre paropriepustný a dobre odolný proti mokrému oteru – umývateľný, tak že nie veľmi prídržné nečistoty môžeme z premaľovaných povrchov umyť handrou namočenou do roztoku bežných domácich čistiacich prostriedkov. Vyznačuje sa dobrou krycou schopnosťou, na maľovanie normálne nasiakavých, svetlých a nie veľmi znečistených stenových povrchov zvyčajne stačí už jednonásobný náter. Do farby na dekoračnú ochranu stenových a stropných povrchov použitej v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká možnosť vzniku kondenzácie, najmä v kútoch, za skriňami a na iných miestach, kde je najväčšia pravdepodobnosť intenzívneho rozvoja rôznych druhov stenových plesní (kuchyne, kúpeľne a iné sanitárne priestory, práčovne, komory a pod.), môžeme pridať 5 až 7,5% (50 až 75 ml/l) produktu JUBOCID.

Vlastnosti Jupol Trend

  • pre rýchle trendové zmeny domova
  • v 18-tich už pripravených farebných odtieňoch
  • postačuje na 20 m2 v jednej vrstve
  • premaľovaný povrch má krajší konečný vzhľad
  • už pripravená na použitie, nie je potrebné riedenie

Výhody Jupol Trend 

  • rýchla a jednoduchá možnosť zmeny interiéru
  • veľmi kvalitný vzhľad premaľovaného povrchu
  • jednoduchá aplikácia aj pre domáceho kutila
  • kratší čas na realizáciu (1 vrstva)

Odporúčame s

Jubolin Clssic, Jubolin P 25, Akril Emulzia.

Odporúčaný pracovný postup

Zvláštna príprava farby pred jej použitím zvyčajne nie je potrebná, ak sa na jej povrchu vytvorila redšia tekutina počas transportu alebo pri dlhšom skladovaní, len ju dobre premiešame. POZOR! Krycia schopnosť farby riedením klesá!

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Z už premaľovaných povrchov odstránime všetky vo vode ľahko a rýchlo rozpustné vrstvy farieb a nátery s olejovými farbami, lakmi alebo emailami. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami. Pred prvým maľovaním je povinný základný náter. Odporúčame vodou zriedenú AKRIL Emulziu, pre náročnejšie a menej kvalitné podklady (menej kvalitné obklady zo sadrokartónových dosiek, sadrové omietky, vláknocementové dosky, drevotriesky a neomietnuté betónové povrchy) vodou zriedený JUKOL Primer. Základný náter nanesieme maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, základný náter môžeme naniesť aj striekaním. S maľovaním môžeme za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) začať 6 (AKRIL Emulzia), resp. 12 (JUKOL Primer) hodín po nanesení základného náteru.

Návod na použitie

Ak nanášame farbu so štetcom (napr. na povrchy, na ktoré ju z akýchkoľvek dôvodov nie je možné naniesť valčekom) alebo ak na nanášanie farby namiesto valčeka s krátkym vlasom použijeme maliarsky valček s dlhým vlasom, ako aj ak natierame veľmi nasiakavé podklady, farbu pred použitím zriedime vodou do 5%. POZOR! Krycia schopnosť farby riedením a pridávaním biocídnych prípravkov, napr. JUBOCIDU rýchlo klesá! Farbu rôznych výrobných šarži, resp. rôznych dátumov výroby, ktorú potrebujeme na záverečný posledný náter (alebo ešte lepšie: na všetky plochy, ktoré natierame v rovnakom farebnom odtieni), v dostatočne veľkej nádobe egalizujeme. Na veľké plochy, keď takýmto spôsobom technicky nie je možné zabezpečiť požadované množstvo farby ani na jednonásobný náter, v egalizačnej nádobe zmiešame najskôr farbu z minimálne troch vedier. Keď spotrebujeme jednu tretinu takto pripravenej farby, do nádoby dolejeme ďalšiu farbu a so zvyškom farby v nádobe ju dobre premiešame, atď. Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu maľovania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné. Množstvo farby, ktorú potrebujeme na natieranie jednotlivých plôch, vypočítame alebo posúdime z veľkosti povrchu týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v špecifických prípadoch určíme spotrebu na základe náteru na dostatočne veľkú skúšobnú plochu.

Farbu nanášame valčekom JUPOL TREND (alebo vhodným maliarskym valčekom s krátkym vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je približne 10 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon, alebo polyester). Pri obnovovacom maľovaní nie veľmi znečistených povrchov nanášame farbu v jednej, vo všetkých iných prípadoch v dvoch vrstvách v priebehu 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%). Dvojnásobný náter je povinný aj vo všetkých prípadoch, keď farbu zriedime a keď maľujeme povrchy, ktoré boli predtým natreté s kontrastnejšími alebo silnejšími odtieňmi. Pri naberaní farby maliarskym valčekom s dlhým vlasom použijeme aj vhodnú stieraciu mriežku. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Nanášanie

Farbu nanášame štetcom, valčekom.

Riedenie

Farbu riedime čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 8 - 10 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve.

Doba schnutia

Náter zasychá na dotyk po 3 hodinách, ďalšiu vrstvu je možné aplikovať po 12 hodinách.

Balenie

2,5 l; 

Dodatočné parametre

Kategória: Namiešané farebné odtiene
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: